<<-- Vezi aici magazinele online recomandate de noi de unde puteti sa sa cumparati cu incredere -->>
flanco tinar depurtat mycloset emag emag fashionup

Prefixe telefoane nationale si internationale

NationaleInternationale
JudetPrefixRDS/UPS
Bucuresti021031
Alba02580358
Arad02570357
Arges02480348
Bacau02340334
Bihor02590359
Bistrita02630363
Botosani02310331
Braila02390339
Brasov02680368
Buzau02380338
Calarasi02420342
Caras – Severin02550355
Cluj02640364
Constanta02410341
Covasna02670367
Dambovita02450345
Dolj02510351
Galati02360336
Giurgiu02460346
Gorj02530353
Harghita02660366
Hunedoara02540354
Ialomita02430343
Iasi02320332
Maramures02620362
Mehedinti02520352
Mures02650365
Neamt02330333
Olt02490349
Prahova02440344
Salaj02600360
Satu Mare02610361
Sibiu02690369
Suceava02300330
Teleorman02470347
Timis02560356
Tulcea02400340
Valcea02500350
Vaslui02350335
Vrancea02370337
DestinatiaPrefix
Afganistan0093
Africa Centrala00236
Africa De Sud0027
Albania00355
Algeria00213
Andora00376
Angola00244
Anguilla001264
Antigua001268
Antilele Olandeze00599
Arabia Saudita00966
Argentina0054
Armenia00374
Aruba00297
Ascension00247
Australia0061
Austria0043
Azerbaidjan00994
Bahamas001242
Bahrain00973
Bangladesh00880
Barbados001246
Belarus00375
Belgia0032
Belize00501
Benin00229
Bhutan00975
Bolivia00591
Bosnia Hertegovina00387
Botswana00267
Brazilia0055
Brunei00673
Bulgaria00359
Burkina Faso00226
Burundi00257
Cambodgia00855
Camerun00237
Canada001
Cape Verde00238
Cayman001345
Cehia00420
Chile0056
China0086
Ciad00235
Cipru00357
Cote dIvoire00225
Columbia0057
Comore002697
Congo (Republica)00242
Cook00682
Coreea R P D00850
Coreea Sud0082
Costa Rica00506
Croatia00385
Cuba0053
Danemarca0045
Diego Garcia00246
Djibouti00253
Dominica001767
Ecuador00593
Egipt0020
El Salvador00503
Elvetia0041
Emiratele Arabe Unite00971
Eritreea00291
Estonia00372
Etiopia00251
Falkland00500
Feroe00298
Fidji00679
Filipine0063
Finlanda00358
Franta0033
Gabon00241
Gambia00220
Georgia00995
Germania0049
Ghana00233
Gibraltar00350
Grecia0030
Grenada001473
Groenlanda00299
Guadelupa00590
Guam001671
Guatemala00502
Guineea00224
Guineea Bissau00245
Guineea Ecuatoriala00240
Guyana Franceza00594
Guyana Georgetown00592
Haiti00509
Honduras00504
Hong Kong00852
India0091
Indonezia0062
Ins Bermude001441
Iordania00962
Iran0098
Iraq00964
Irlanda00353
Islanda00354
Israel00972
Italia0039
Jamaica001876
Japonia0081
Kazakhstan007
Kenya00254
Kiribati00686
Kuwait00965
Kyrghistan00996
Laos00856
Lesotho00266
Letonia00371
Liban00961
Liberia00231
Libia00218
Liechtenstein00423
Lituania00370
Luxemburg00352
Macao00853
Macedonia00389
Madagascar00261
Malaezia0060
Malawi00265
Maldive00960
Mali00223
Malta00356
Marea Britanie0044
Maroc00212
Marshall00692
Martinica00596
Mauritania00222
Mauritius00230
Mayotte00269
Mexic0052
Micronezia00691
Moldova00373
Monaco00377
Mongolia00976
Montserrat001664
Mozambic00258
Muntenegru00381
Myanmar0095
Namibia00264
Nauru00674
Nepal00977
Nicaragua00505
Niger00227
Nigeria00234
Niue00683
Norfolk00672
Norvegia0047
Noua Caledonie00687
Noua Zeelanda0064
Olanda0031
Oman00968
Pakistan0092
Palau00680
Palestina00970
Panama00507
Papua00675
Paraguay00595
Peru0051
Polinezia Franceza00689
Polonia0048
Portugalia00351
Puerto Rico001787, 001939
Qatar00974
Rep Democrata Congo00243
Rep Dominicana001809
Rep Srpska00387
Reunion00262
Romania0040
Rusia007
Rwanda00250
Saipan/Mariannes001670
Samoa Americana001684
Samoa Vest00685
San Marino00378
Sao Tome00239
Senegal00221
Serbia00381
Seychelles00248
Sierra Leone00232
Singapore0065
Siria00963
Slovacia00421
Slovenia00386
Solomon00677
Somalia00252
Spania0034
Sri Lanka0094
St Helena00290
St Lucia001758
St Pierre Miq00508
St Vincent001784
St. Kitts001869
Statele Unite001
Sudan00249
Suedia0046
Surinam00597
Swaziland00268
Tadjikistan00992
Taiwan00886
Tanzania00255
Thailanda0066
Timorul de Est00670
Togo00228
Tokelau00690
Tonga00676
Trinidad Tobago001868
Tunisia00216
Turcia0090
Turkmenistan00993
Turks & Caicos001649
Tuvalu00688
Ucraina00380
Uganda00256
Ungaria0036
Uruguay00598
Uzbekistan00998
Vanuatu00678
Venezuela0058
Vietnam0084
Virginele Britanice001284
Wallis&Futuna00681
Yemen00967
Zambia00260
Zimbabwe00263
Inmarsat A0087X*1
Inmarsat B0087X*3
Inmarsat M0087X*6
Inmarsat miniM0087X*76
Emsat0088213
Iridium008816
Iridium008817
Thuraya0088216




Certificat WebziareziareStiri Revista Presei