Friday, April 19, 2024

Rapid – Hamburg 2-0 / Steaua – Betis Sevilla 0-0

Must Read

Echipa Rapid Bucuresti a castigat, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), meciul sustinut in compania formatiei germane SV Hamburg . Meciul a contat in prima mansa a optimilor de finala ale Cupei UEFA. In celalalt meci al serii Steaua- Betis Sevilla 0-0.

Rapid a deschis scorul la sfirsitul primei reprize, prin atacantul Daniel Niculae. Cel de-al doilea gol al formatiei bucurestene a fost marcat catre finalul meciului cind in minutul 88 Mugurel Buga a inscris cu calciiul de la aproximativ sase metri, stabilind scorul final de 2-0.

In celalalt meci al serii, Steaua Bucuresti si Betis Sevilla au incheiat la egalitate 0:0 intr-o partida de lupta desfasurata in fata a circa 50 de mii de spectatori.

Partidele retur se vor desfasura in 16 martie.

Pana atunci, ambele echipe vor debuta, duminica seara, in returul Diviziei A. Steaua va intalni FC Arges, iar Rapid – CS Vaslui.