Aproape jumătate din utilizatorii iOS au trecut la versiunea a opta a sistemului de operare

Must Read
aproape-jumatate-din-utilizatorii-ios-au-trecut-la-versiunea-a-opta-a-sistemului-de-operare-276610

Aproape jumătate dintre utilizatorii iOS au trecut la versiunea a opta a sistemului de operare, în primele zile de la lansare, anunţă Techcrunch. Pe 21 septembrie 46% dintre utilizatori foloseau iOS 8, 49% foloseau iOS 7, iar diferenţa de 5% a optat pentru versiuni anterioare ale sistemului de operare.

Impactul iOS 8 la lansare a fost mai mic decât al versiunii anterioare, poate şi pentru că utilizatorii trebuiau să aibă destul de mult spaţiu liber în memoria telefonului. Chiar şi aşa, creşterea cotei de piaţă a iOS 8 este impresionantă, în condiţiile în care pentru a atinge proporţii similare, versiunea KitKat a Android a avut nevoie de nouă luni.

- Advertisement - Adauga-ne ca sursa preferata pe Google



- Advertisement -
Subscribe
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
- Advertisement -
Latest News

TOP 10 Cele Mai Premium Produse de Imbracaminte, Incaltaminte si Accesorii pentru Fitness de pe eMAG

Fitnessul nu mai inseamna de mult doar mersul la sala. Pentru multi oameni, sportul a devenit un stil de...
- Advertisement -

More Articles Like This