Gest superb al unui român. A cântat la pian imnul național în gara centrală din Amsterdam

Must Read

Un tânăr român aflat în Capitala Olandei a marcat Ziua Națională de 1 Decembrie cântând la pian imnul național, Deșteaptă-te, române! , în Central Station din Amsterdam .

În timpul interpretării sale, mai mulți olandezi s-au oprit pentru a-l asculta și acompania pe tânărul Valentin Astănculesei.

“Pentru ca se apropie 1 Decembrie și pentru că mă bucur de lucrurile petrecute în România în ultimele săptămâni și pentru că în gara din Amsterdam am găsit un pian, am cântat imnul împreună cu câțiva olandezi care s-au oprit din drum și m-au acompaniat”, și-a explicat tânărul român gestul său.

- Advertisement - Adauga-ne ca sursa preferata pe Google



- Advertisement -
Subscribe
Notify of
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
- Advertisement -
Latest News

România riscă să devină o țară de chiriași, dominată de fonduri de investiții și capital global

• România se confruntă cu riscul de a deveni o țară în care majoritatea populației va fi nevoită să...
- Advertisement -

More Articles Like This